Meble loft idealnie pasujące do industrialnych mieszkań

Listopad 13, 2018

W trakcie urządzania wnętrz z całą pewnością trzeba zadbać, by zarówno wykorzystana kolorystyka, jak design mebli czy akcesoria pasowały do całej koncepcji i tym samym pozwalały stworzyć spójną aranżację. Czym cechują się meble loft i w których pomieszczeniach będą prezentowały się dobrze?

Industrialne mieszkanie

Styl industrialny w aranżacji wnętrz cieszy się w ostatnim czasie niemałą popularnością. Tego rodzaju wystrój ma oczywiście swoje reprezentatywne atrybuty. Jakie? W tego typu pomieszczeniach dominują przede wszystkim surowe materiały. Odsłonięty beton, detale konstrukcyjne lub odkryte cegły to z całą pewnością w tego rodzaju aranżacjach nie materiały, które należy zakamuflować, lecz swego typu zdobienie oraz miara stylu. W pomieszczeniach industrialnych jest ponadto przestronnie, a otwarte powierzchnie do tego podkreślają charakter aranżacji. W takich wnętrzach ozdobne klasyczne meble wyglądałyby co najmniej mało spójnie, skutkiem tego warto zadbać o dopasowanie poszczególnych detalów aranżacji oraz dopełnić ją odpowiednio dobranymi meblami. To naturalnie dzięki temu uzyskamy bardziej bezkonfliktowy efekt.

Meble loft

Meble loft charakteryzują się prostą konstrukcją oraz wielokrotnie wykonywane są z drewna połączonego z metalem. Stalowa konstrukcja dla regału, łóżka lub szafy zapewnia wytrzymałość, a jednocześnie do perfekcji komponuje się z aranżacją całego wnętrza. Elementów drewnianych poniekąd się nie maluje – w pomieszczeniach industrialnych doskonale wygląda surowe drzewo z widocznym rysunkiem słoi. Nie bez znaczenia zostaje także sam projekt. W przypadku mebli loft zdecydowanie rozsądniej jest zdecydować się na prostotę – detale dekoracyjne są w stanie zaburzać jedność aranży. Należałoby wiedzieć, iż meble loft co poniektórzy decydują się wykonać samodzielnie wykorzystując w tym celu choćby palety euro. Pośród propozycji wytwórców wyposażenia wnętrz mieszkalnych nie brakuje niemniej jednak atrakcyjnych projektów, które na pewno przypadną do gustu wielbicielom stylu industrialnego. Zezwala to zaadaptować zarówno sprzęty meblowe, jak i samą aranżację do indywidualnych preferencji lokatorów.

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.